- KOMPANAZASYON - TOPRAKLAMA  
- PARATONER - PROJE  
HİZMETLERİMİZ
REAKTİF ENERJİ ÇÖZÜMLERİ
15kw kurulu gücü olan her işletme reaktif enerji tarifesine tabiidir.Özellikle dengesiz yük çeken,hızlı değişen yükleri olan işletmelerin kompanzasyon sistemlerinin etkin ve en az maliyetli olarak çözümlenmesi işini BKT ENERJİ çözer.Kompanzasyon sistemleri kullanılan malzemelerin yapıları gereği devamlı olarak kontrol edilmesi gereken bir yapıdadır.
KATODİK KORUMA ÖLÇÜM VE RAPORU
llerin içinde bulundukları ortam ile kimyasal veya elektrokimyasal reaksiyonlara girerek lik özelliklerini kaybetmelerine KOROZYON denir. llerin bir çoğu su ve atmosfer etkisine dayanıklı olmayıp, normal koşullar altında dahi korozyona uğrarlar. Korozyon olayı endüstrinin her bölümünde kendini gösterir.
PARATONER PROJE ÇİZİMİ
Tüm Alçak Gerilim, Orta Gerilim , Aydınlatma Projeleri ,Kompanzasyon Projesi,Topraklama projesi,Paratoner Projesi,Kuvvet Projeleri işlerini BKT ENERJİ deneyimli personeli ile yapar.
TOPRAKLAMA ÖLÇÜM RAPORU
Yapılmış topraklama tesislerinin yayılma direnç değerlerinin ölçülmesi ve her yönü ile yeterlilik tahkikinin yapılması. Paratoner Topraklaması,Koruma Topraklaması,İşletme Topraklaması Temel Topraklaması Fonksiyon Topraklaması gibi sistemlerin topraklama direnç değerlerini BKT ENERJİ ölçer.
ENERJİ KALİTESİ DANIŞMANLIĞI
İşletmelerin, enerji tasarrufu çalışmalarına başlamadan önce halihazır durumlarının gelişmiş ölçüm cihazları ile tespit ederek &8220Enerji Kalitesi Hizmeti&8221 veren BKT ENERJİ profesyönel yaklaşımlarla ve uluslar arası standartlara uygun olarak hazırladığı raporlarla işletmelere en doğru ve kazançlı rotayı çizmektedir.
HARMONİK ÖLÇÜMÜ,FİLTRE TASARIMI,MONTAJ
Harmonikler iletim ve dagıtım sistemlerinde güç kalitesinde büyük ölçüde bozulmalara neden olur. Dogrusal olmayan yüklerin kullanımındaki artısa paralel, enerji kalitesine duyarlı hassas yüklerin kullanımı da oldukça artmıstır ve artmaya devam etmektedir. Bu sebeple, akım harmonikleri ve akım harmoniklerinden kaynaklı gerilim harmonikleri bugün birçok ülkede ciddi bir problem haline gelmistir.
IŞIK, SES, NEM ÖLÇÜMÜ VE RAPORLANMASI
İhtiyaç duyan tüm işletmelerin ışık,ses,nem,sıcaklık değerlerinin ölçülmesi,ölçülen değerlerin uluslar arası standartlara uygunluğunun tahkikinin yapılması ve rapor düzenlenmesi işini BKT ENERJİ yapar.
A,G-O,G ELEKTRİK PROJE ÇİZİMİ